УШТЕ ЕДНО КРИМИНАЛНО ВМРОВЧЕ КИДНА: Полицијата не може да го најде судијата Панчевски – неизвесно рочиштето за местењето предмети

Објавено на 20.10.2019 во 19:22:05 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Неизвесно е дали утре во велешкиот суд ќе започне судењето за злоупотребите со АКМИС системот во скопскиот кривичен суд. Причина за тоа е што судот не може да го лоцира обвинетиот и суспендиран поранешен претседател на скопска единица, Владимир Панчевски, дознава „А1он“.

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Биле направени повеќе обиди на Панчевски да му се врачи поканата за судењето на адресата од обвинителниот предлог и на другите адреси каде што тој има станови, но тоа било безуспешно. Во анкетниот лист тој пријавил 7 стана и една куќа во Скопје.

 

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет