ЕПСКИ КОПУК: Мицкоски закасни кај Пендаровски и си го заборави тефтерчето

Објавено на 20.10.2019 во 18:53:21 часот | Македонија

Во вила Водно кај претседателот на државата Стево Пендаровски пристигнаа лидерите на најголемите парламентарни партии.
 

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
Прв на Водно стаса лидерот на ДУИ, Али Ахмети, па Билал Касами на Беса, Зијадин Села на Алијанса на Албанците, премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, иако не беше напишан на листата на поканети на соопштението од Кабинетот на Пендаровски, петтиот пристигна лидерот на ДПА, Мендух Тачи.
 
Со осум минутно доцнење на Водно пристигна и претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој сепак се врати назад во автомобилот бидејќи си го заборави тефтерчето и мобилниот телефон.
 

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
 
Фото: Слободен печат

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет