(ВИДЕО) Туск: Направив се за да ги поддржам Македонија и Абанија, но Макрон не сакаше да попушти

Објавено на 18.10.2019 во 15:28:11 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск во ексклузивна изјава за Телма вели дека се уште има земји членки кои се скептични во поглед на прашањето за отварање на пристапни преговори со Македонија и Албанија. Туск вели дека е многу тешко да се најде решение кое ќе биде прифатливо за сите членки на Унијата.

 

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Не сум сигурен. Многу е тешко да се најде решение кое ќе ги задоволи сите земји членки. Направив се за да ги поддржам Македонија и Абанија, но се уште имаме земји-членки кои се скептични кога станува збор за отворање преговори, беше одговорот на Туск на прашањето од репортерката на Телма.

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет