ПАПАПА, НЕМА КРАЈ НА ЛУДИЛОТО - ТУРСКИТЕ АВИОНИ ПОГОДИЛЕ ЗАТВОР ВО СИРИЈА ПОЛН СО ЗАРОБЕНИ ВОЈНИЦИ НА ИСИС, ПОВЕЌЕТО ИЗБЕГАЛЕ!

Објавено на 11.10.2019 во 21:41:20 часот | Свет

САД им даде зелено светло на Турците да ги бомбардираат Курдите на север на Сирија кои се бореа 5 години против ИСИС и помогнаа терористичката организација да биде поразена.

Ај уште еднаш. САД им даде зелено светло на Турците....

И Сега Турците погодиле еден од 12-те затвори во Сирија каде се чуваат над 10 000 екс војници на ИСИС, и повеќето од затворот избегале...

Абе ова нема крај, ова е лудило!!! Повеќе на следниот линк...

 

 

* реклами:

loading...

Свет

Македонија