АТАНАС КИРОВСКИ, ЗАСРАМИ СЕ: И дозволи на Снежана Лупевска да посвети 1 саат на Телма за да плука по СЈО за да и помогне на МАФИЈАТА ДА СЕ СПАСИ ОД ЌОРКА!!!

Објавено на 17.09.2019 во 20:55:13 часот | Македонија

Лупевска плукаше по СЈО цел еден саат на Телма. Ги обвини СЈО за финансиско расипништво за трошење огромни пари за тајност и забеганост итн итн...

Те имало многу асистенти, многу соработници, многу вештаци итн, сето тоа демек било забегување и расипништво?!?! Па како инаку да се изработат сите тие мега криминали и тие илјадници бомби?!?!

Се понашаше како портпаролка на Груевски од Будимпешта!

Но ниту еднаш не спомена дека само со случајот на Сеад Кочан на државата и се вратени околу 17 милиони евра!!!

А што е со десетиците други случаи каде се очекува да се вратат на државата над 100 милиона евра украдени од мафијата и Груевци!!!

СРАМОТА ЗА АТАНАС КОСТОВСКИ ШТО И ДОЗВОЛУВА НА ЛУПЕВСКА ВАКА БРУТАЛНО ДА ОДРАБОТУВА ЗА МАФИЈАТА И ЗА ВМРО ДПМНЕ!!!

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет