БОКИ ЈА ИЗМАМИЛ И ТАМАРА: Во изјава за „Фокус“ таа цели дека донацијата од 10.000 евра никогаш не беше реализирана

Објавено на 17.09.2019 во 20:07:51 часот | Македонија

Не би сакала да коментирам ништо околу случувањата со Бојан Јовановски. Сепак, се познавам со него подолго време и кон мене бил секогаш коректен. Донацијата никогаш не беше реализирана, одговори пејачката Тамара Тодевска во интервју за Фокус на прашање за оваа донација.

По враќањето од Евровизија, која годинава се одржа во Израел, Тамара гостуваше на 1ТВ, а сопственикот на телевизијата Бојан Јовановски – Боки 13 најави дека ќе го награди нејзиниот успех за освоено прво место од жири комисијата, со 10.000 евра.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет