ВМРО СИНОЌА ГО ПРЕКИНА БОЈКОТОТ КОН СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ, ПРОСЛАВАТА НА СОЈУЗОТ НА СТОПАНСКИ КОМОРИ ГИ СПОИ!

Објавено на 17.09.2019 во 15:38:47 часот | Македонија

ВМРО ДПМНЕ го прекина бојкотот кон претседателот Стево Пендаровски па синоќа за прв пат остварија неформална средба на роденденот на Сојуз на Стопански Комори.

На настанот присутен бил и премиерот Заев и градоначалникот Шилегов.

Мицковски претходно неколку пати не дојде на средба на советот за национална безбедност кои редовно ги прави претседателот во својот кабинег.

Веројатно странците пак им ги истегнале ушите на ВМРОНИТЕ...

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет