(ВИДЕО) ДРАМА ВО БРИТАНИЈА: Додека држеше говор во парламентот премиерот Борис Џонсон, еден пратеник од неговата партија седна во редовите на опозицијата со што неговата влада го изгуби мнозинството во парламентот!

Објавено на 03.09.2019 во 17:07:03 часот | Свет

 

 

* реклами:

loading...

Свет

Македонија