ПРЕТСЕДАТЕЛЕ НА СДСМ, ЗАЕВ ЗАШТИТИ ГИ ТВОИТЕ ЧЛЕНОВИ ОД ОВОЈ ЛУДАК - ГЕРО ДИВЕЕ НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ: Плука по СДСМ и ЗАЕВ, секој што ќе му се спротистави добива притисок и закана за отказ од работа!!!

Објавено на 22.08.2019 во 17:17:41 часот | Македонија

На сцена е класична злоупотреба на уредничката моќ што ја има Геро како уредник на порталот Плусинфо но и блисоска коалициска со други медиуми со кои е спремен да прави организирани хајки и хистерии.

Па овие денови Геро јавно плука по СДСМ и Заев и ако некој член на СДСМ му се спротистави и реши да го отера во ПМ (на мајака му матката) тој дознава каде е вработен тој член на СДСМ и почнува јавно да врши притисок врз директорот на таа институција да му се закани на членот на СДСМ со бркање од работа?!?!

По ова, уплашените членови на СДСМ му се извинуваат на Геровски на што овој ликува и се перчи како паун!!!

Погледнете:

Ова е КЛАСИЧЕН БУЛИНГ!!! Уредник на моќен медиум преку директор на институција влијае на ЦЕНЗУРА на вработен кој се дрзнал да го отера новинарот во мајчина му!!!

Што е Геро, ТИТО?!?! ПА ЌЕ ВОВЕДЕМЕ ВЕРБАЛЕН ДЕЛИКТ?!?!?! ПА КАКВО Е ОВА ЛУДИЛО?!?!

 

 

* реклами:

Македонија

Свет