ГЕНИЈАЛНА ИДЕЈА НА ПУТИН: Да ги искористиш БАЈКЕРИТЕ во цела Европа како руско оружје против западот!

Објавено на 12.08.2019 во 10:49:07 часот | Свет

Овие денови главна вест во руските телевизии е колоната бајкери предводена од Путин која влезе во Крим, освоената територија од Украина која Русија си ја присвои со воена сила!

Дел од километарската колона се бајкери од цела Европа, какво генијално решение на екс командантот на КГБ, да ги искористиш бајкерите како руско оружје против западот, генијално!!!

 

 

* реклами:

loading...

Свет

Македонија