СТЕ СЕ ЗАПРАШАЛЕ ЛИ ЗОШТО НАШИ МЕДИУМИ СЕ УШТЕ ВОДАТ ХАЈКА ПРОТИВ КАТИЦА ЈАНЕВА, ИАКО ТАА ВЕЌЕ НЕ Е ВО ИГРА ЗА ШЕФИЦА НА СЈО?!

Објавено на 04.08.2019 во 11:14:32 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Вест на денот денеска е што некој копук ја сликал Катица јанева на плажа во Грција.

И сега тоа е вест на денот, како се дрзнала дебелата свиња да иде на одмор наместо да земе да се утепа?!?!

Знаете ли зшто се води оваа црна кампања и хајка против жената, иако таа одамна веќе не е во игра за шефица на СЈО нити на новото обвинителство за организиран криминал и висока корупција?

Затоа што тоа е нарачка од ВМРО ДПМНЕ, Груевски и олигарсите! И се одмаздуваат на жената за сите пари што им ги зеде и заплени (17 милиони евра на Кочан, 10 милиона на Камчев и целата партиска зграда на ВМРО ДПМНЕ) за сите притвори за сите судски проблеми и бегства кои мораше да ги направат за да се спасат.

Овие медиуми сега одработуваат за пари, ја плукаат и малтретираат жената за да и се одмаздат!!!

Исто така со плукање кон жената се пере прљавиот образ на криминалците, они одат по формулата - ШТО ПОВЕЌЕ ЈА ИСПЛУКАМЕ КАТИЦА ТОЛКУ ПОВЕЌЕ ЌЕ ГИ ИСПЕРЕМЕ АПАШИТЕ И МАФИЈАШИТЕ И ЌЕ ЗАЛИЧАТ ДУРИ И ЗА НЕВИНИ ЖРТВИ?!?!

 

 

* реклами:

Колумни

Македонија