БОМБА НА БОКИ БУРГИЈА: Геро бара средба со Заев за да побара амнестија за Орце Камчев или во спротивно ќе му ја срушел владата!!!

Објавено на 22.07.2019 во 22:37:25 часот | Македонија

Некст левел – Еве го Илинден, тик так, тик так…

Другарче, твојата приказна не е завршена. Најпријателски те советувам пред да почнеш да ги објавуваш твоите “бомби“ за новите езоповски јунаци во твојата вистинска приказна, причекај го Илинден, или 2 август 2019 година, 20 часот, овде, во Македонија. Имам дојава дека на Јујтуб каналот ќе биде објавено видео, на кое се гледа и се слуша, како земаш 75 илјади евра, (прва рата), за да ја водиш оваа кампања против СЈО и власта, па и денес, во последнава колумна, без да го испочитуваш ветеното на твоите читатели, да ги разоткриеш политичките езоповски јунаци од серијалот први езоповски “бомби“, не заради тоа што сите знаеме кои се, туку, заради тоа дека ти ја имаш обврската и јавната одговорност директно да ги именуваш, и по цена да се соочиш со тужби за клевета, затоа што вети, а излажа.

И смеам ли да се прашам – Кога, бе, ти, другарче, ја зборуваш вистината? Тогаш кога си го штитиш газот со езоповски јунаци, а вистинити приказни, или кога ветуваш, па се повлекуваш, а? Никогаш, бе, другарче. Ти си една најобична интересџиска јајара, коркач пар екселанс, кој, продолжува со директна закана кон премиерот, за прием во неговиот кабинет. Еј другарче, бараш да се сретнеш со Премиерот. За што? За да разговараш со него, и на истиот начин како што тој разговараше за бомбите со Груевски, да му понудиш дил? За тоа ли, бе, другарче? Да му порачаш да си замнине, или да се соочи со твоите нови езоповски бомби, или да ти ги исполни барањата, да ги заштити твоите финансиски ментори?Е

Епа не си во истата позиција, бе, другарче. Причекај го Илинден 2019 – 20 ч. и биди овде, ене го каде е, и ќе се видиш, и ќе те видат, и ќе те дознаат. Или, еве јавно ти нудам шанса, ти порачувам да побараш средба со имателот на таа снимка, знаеш кој е, еден познат јунак од твоите прикаски, и договорете се, па потоа барај средба со премиерот. Јавното обвинителство сеуште не е информирано за овој твој “професионален“ ангажман, без гајле другарче“ Искористи ја шансата.

Фејсбук статус на Боки Бургија т.е Борче Трајковски кој е вработен во СЈО и е поранешен колумнист во Плусинфо

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет