Златно Славејче, ЏП и Стефонатор, RHCP Real Tribute и 2 Бона на Summerland

Објавено на 22.07.2019 во 22:27:19 часот | Забава

Фестивалот Summerland” кој секојдневно се одржува во Градски Парк и овој викенд нуди забавна програма за сите возрасти. За најмалите, од 19:00 вечерва ќе настапат „Златно Славејче“, а по нив и омилените детски јутјубери ЏП и Стефонатор. Во 21:00, во летното кино, посетителите ќе може да го погледнат македонскиот филм „Џган“. Утре од 22:00, на Школка ќе настапи најдобриот европски трибјут на Red Hot Chilli Peppersа во недела, македонските рапери 2 Бона и Дј Че.

Фестивалот трае до 28 јули, а ќе го затвори етно групата Љубојна.

 

 

* реклами:

loading...

Забава

Македонија