ЗАЕВ ДИПЛОМАТСКИ МУ ПРАТИ ПОРАКА НА БОЈКО БОРИСОВ: Не верувам дека пријателска Бугарија би се дрзнала да се меша во судски процеси против големи криминалци!

Објавено на 17.07.2019 во 13:45:11 часот | Македонија

- Не верувам дека една братска пријателска Бугарија би си дозволила да се меша во судски процеси за големи мафијаши и криминалци во земјава, тоа ни на крај памет не  ми паѓа како можност, но прашајте го Камчев јавете му се дали му помогнала Бугарија.

Премиерот Заев упати дипломатска порака до Бојко да не пробува да го спасува апашот.

 

 

* реклами:

Македонија

Свет