ЛУПЕВСКА СИ ОСТАНА ВМРОВКА ДО КОСКА: ЗАЕВ ЌЕ МЕ НАРЕЧЕ МРЧАТОР, АМА ОВИЕ 15% ДДВ КОИ СЕ ВРАЌААТ СЕ МНОГУ МАЛЦЕ, ПОВЕЌЕ ТРЕБА ДА ВРАТАТ!

Објавено на 25.06.2019 во 15:01:17 часот | Македонија

Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме!

Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите.

- Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, што е ова на 1000 денари само 27 денари ќе ви вратат, тоа се трошки!, кажа Лупевска во Топ Тема на Телма.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет