ГЕНИЈАЛНА УЈДУРМА - СЕ ГЛЕДА ДЕКА ЗАЕВ УЧЕЛ ПОЛИТИКА ОД БРАНКО: МИЛЕНКО ЈА ОТКРИ ВИСТИНСКАТА ПРИЧИНА ЗОШТО ЗАЕВ РЕШИ ДА БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ!

Објавено на 24.06.2019 во 13:56:53 часот | Македонија

За ова на никој не му текна.

Практично, Заев со ова си обезбеди столче на масата во владата и за време на пржинската влада, и де јуре нема да биде премиер, но де факто тој ќе биде премиер иако ќе има ТЕХНИЧКИ премиер, најверојатно тоа ќе биде секретарот Љупче Николовски, затоа и сега го смени и го извади од владата, го чува за технички премиер како човек од најголема доверба.

ГЕНИЈАЛЕЦ Е МУРТИНЕЦОТ, СЕ ГЛЕДА ДЕКА ПОЛИТИКА И ПОЛИТИЧКИ ФИНТИ И УЈДУРМИ УЧЕЛ ОД БРАНКО НО И ОД ГРУЈО ДОДЕКА ВОДЕШЕ БИТКА СО НЕГО ТОЛКУ ДОЛГО!

Со оваа финта, Заев ќе сака да пази ВМРО ДПМНЕ да не направи некоја будалаштина за време на изборите, далеку е помислата дека Заев ќе сака да краде избори, за тоа ќе добие црвен картон од меѓународната заедница и тоа го знаат и малите деца.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет