Премиере Заев, знам дека си човек со челични нерви, но зошто дозволуваш типови како Геро да ти се серат на главата?!

Објавено на 21.06.2019 во 13:39:01 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Значи кое лудило ни се случува, па тоа го нема ни во најлудите холивудски филмови.

Значи имаме уредник кој измислува рекла казала скандали и тоа во партнерство со Ивона Талевска, Латас и опозициската ВМРО ДПМНЕ и со помош на олигарси обвинети од СЈО во кои приказни најбрутално се оцрнуваат медиуми, политичари, бизнисмени и тоа најкурвински без докази, дури и без имиња за да не може да биде тужен, без никаков документ, лично сведоштво на оштетен, ништо...

Потоа некоја будала му се заканува на фб, и овој оди пред седиштето на владејачката партија и ја клевети дополнително партијата дека сакала да го замолчи во ширењето клевети кон неа?!?!? 

Па уште и со помош на новинари копуци добива волеј прашања како тоа СДСМ нарачувала медиска хајка против него, и како СДСМ ја нарачало неговата оставка во Слободен Печат?!?!

И сега СДСМ ни крива ни дужна изеде три стапа, ем наклеветена дека РЕКЕТИРА, ем наклеветена дека е РЕЖИМ КОЈ ВРШИ ЗАКАНИ КОН ЈАКИ ИСТРАЖУВЧКИ НОВИНАРИ, ем дека НАРАЧУВА ХАЈКА ПРОТИВ ЈАКИ ИСТРАЖУВАЧКИ НОВИНАРИ?!?!

БРЕЕЕЕ, ШТО Е МНОГУ, МНОГУ Е!

Премиере Заев, ја знам дека сте демократа и човек со челични нерви и големо срце, ама зошто дозволувате на вакви будали да ви се серат на галавата?!?!

АМАН, ИМАЈТЕ И ВИЕ ЦРВЕНА ЛИНИЈА ДО КОЈА ЌЕ ЛЕЖИТЕ МОЛКУМ НА ЗЕМЈА И ЌЕ ВЕ ГАЗИ КОЈ СТИГНЕ, ЗНАЧИ МОРА ЕДНАШ ДА СТАНЕТЕ И ДА СЕ БОРИТЕ ПРОТИВ ВАКВИТЕ ЛУДАЦИ И МАНИЈАЦИ!!!

АМАН! Не велам дека типови како Геро треба да бидат претепани или замолчани, скраја да е, но зошто молчите, зошто не ги кажете работите како што се?!

Значи очигледно е дека се работи за новинар кој сака да и наштети на владата, да ја сруши, и тоа е легитимно право на секого, но зошто се правите мутави?!

Зошто молчите пред овој ФЕЈК ЊУЗ АТАК организиран логиситички меѓу ВМРО ДПМНЕ, ЛАТАС, ИВОНА, КАМЧЕВ, И БРАНКОВИСТИТЕ?!

Па и малите деца знаат дека веќе има оформена алијанса да бидете срушени од власт, зошто се правите сите мутави и му дозволувате на ова ѓубре од новинар да глуми жртва и да крева паника?!?!

Време е да се стави крај на оваа пародија!

 

 

* реклами:

loading...

Колумни

Македонија