БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: Кога ќе ми заврши мандатот нема да барам претседателска пензија!

Објавено на 22.05.2019 во 15:11:00 часот | Македонија

Претседатeлот Стево Пендаровски на денешниот брифинг со новинарите најави дека по завршувањето на мандатот нема да бара претседателска пензија и средства за канцеларии.

-Немам намера да барам канцеларија, туку просторија во Министерството за надворешни работи, каде ќе одржувам состаноци и средби како поранешен претседател. Нема да барам ни пензија, ќе продолжам да работам како професор, рече Пендаровски.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет