Спасовски: Би било подобро Груевски да напише книга како се крадеа пари од граѓаните

Објавено на 11.05.2019 во 14:28:49 часот | Македонија

„Не, нема да ја купам книгата на Никола Груевски“, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 на прашање дали би ја прочитал книгата на Никола Груевски.

„Што има ново да понуди тој? Подобро да напишеше книга како се крадеа парите од граѓаните, како се заплашуваа медиумите, како со крадење неговата партија стана најбогата во регионот“, изјави Спасовски.

 

 

* реклами:

Македонија

Свет