Премиерот Заев испрати писмо со изрази на сочувство за трагичната несреќа на аеродромот во Москва до Претседателот на Владата на Руската Федерација Медведев

Објавено на 06.05.2019 во 23:05:45 часот | Македонија

 

 

* реклами:

Македонија

Свет