Пендаровски: Ако победи Силјановска, Груевски за две недели ќе се врати во Македонија

Објавено на 03.05.2019 во 22:42:27 часот | Македонија

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во интервју за Тера телевизија вели дека ако Сијановска добие мандат, тогаш за не повеќе од две недели Груевски ќе се врати во државата и ќе ја води и партијата и државата од Скопје, а не од Будимпешта како што тоа сега е случај.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет