ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПЕРУ АЛАН ГАРСИА СЕ САМОУБИ ПРЕД ДА ГО УАПСАТ ЗА КОРУПЦИЈА

Објавено на 17.04.2019 во 18:54:14 часот | Свет

Поранешниот претседател на Перу, гарсиа си го одзел животот со пукање во глава.

Бил обвинет за примање мито од 100 000 долари од бразилска компанија.

Целата сторија на следниов линк.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Свет

Македонија