ЗАЕВ КАКО ПОЛИТИЧКИ АНАЛИТИЧАР: На овие избори сите тројца ќе се прогласат за победници!

Објавено на 16.04.2019 во 20:14:35 часот | Македонија

- Тројцата ќе се прогласат за победници на овие избори. Пендаровски ќе победи и ќе стане претседател. Сиљановска ќе се повика дека добила повеќе македонски гласачи. Река ќе се фали дека го победил ДУИ. Сите ќе се прогласат за победници.

Премиерот Заев во улога на политички аналитичар на тв 21.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет