ЈАВНОСТА Е ВО ШОК, ПА КАКО БЕ НЕ ИМ Е СРАМ НА ОВИЕ МАФИЈАШКИ КОПИЛИЊА: Мицкоски бара да запрат 19 истраги и амнестија за стотина осомничени на СЈО

Објавено на 29.03.2019 во 18:35:58 часот | Македонија

ВМРО-ДПМНЕ нема ништо против СЈО да постои, но под услов да ги запре истрагите против нивните довчерашни функционери, и отсега натаму да расчистува исклучиво со криминалите од минатото на СДСМ, но и на сегашната влада.

Исто така, нека работат, ама да го сменат тимот, шефот, а и да не бидат независни, туку оддел под обвинителството на Вилма Русковска.

И ако мислевте дека тоа е сѐ, се излажавте. Мицкоски бара и да им се стави катанец на чекмеџето, па без пари да се борат против високата корупција и криминалот.

На црвените линии на Мицкоски може да им позавиди и Грција!

Пишува
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

 

 

* реклами:

Македонија

Свет