ШЕФОТ НА НАТО УШТЕ ЕДНАШ НИ ПОСАКА ДОБРЕДОЈДЕ ВО НАТО!

Објавено на 18.03.2019 во 23:40:20 часот | Македонија

Со генералниот секретар, Јенс Столтенберг, на панел на GMF во Брисел.

Во своето излагање посветено на 70 годишнината од формирањето на Алијансата и нејзиното проширување, тој уште еднаш и посака добредојде на Северна Македонија.

Иднината, во сојуз со НАТО, ветува!

 

 

* реклами:

Македонија

Свет