УШТЕ ЕДЕН ПОРАЗ НА ВМРОНИТЕ, УШТЕ ЕДНА ТЕОРИЈА ИМ СЕ РАСПУКА У ФАЦА: И Русија ја призна Република Северна Македонија!

Објавено на 18.03.2019 во 20:25:50 часот | Македонија

Русија ја призна денеска нашата држава под новото уставно име – Република Северна Македонија, соопшти Министерството за надворешни работи на Руската Федерација.

Во соопштението од руското МНР се нагласува дека на 18. февруари во руската Амбасада во Скопје е добиена нота од нашето МНР со кое се известува дека официјалното име на државата е променето во Република Северна Македонија.

– Руската Федерација ја призна таа држава под новото име – Република Северна Македонија, се нагласува во соопштението од руското МНР.

 

 

* реклами:

Македонија

Свет