НЕ ГИ ПАКУВАЈТЕ КАПУТИТЕ И БУНДИТЕ: Од вторник значително заладување на времето – УХМР најавува невреме со дожд и грмежи

Објавено на 17.03.2019 во 22:39:27 часот | Македонија

УХМР од вторник попладне најавува врнежливо време со дожд и грмежи, особено на планинските места.

Слично време со зголемена обланост со локални врнежи од дожд.

Синоптичарите најавуваат умерен северен ветер, што во деновите по вторник ќе услови позначително намалување на дневната температура и заладување.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет