Јанева ги потврди тврдењата на Пендаровски: Знам дека ме следат параполициски структури на ВМРО ДПМНЕ

Објавено на 13.03.2019 во 23:21:48 часот | Македонија

 

- Јас знам дека ме следат. Тоа е очигледно. Не ме загрижува имам обезбедување – изјави специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во вечерашното гостување на 1тв не прецизирајќи поконретно за кого станува збор, но јасно е дека мислеше на параполициски струтктури на ВМРО ДПМНЕ и агенти на агенцијата за разузнавање која е под ингеренција на Хорхе.

 

 

* реклами:

Македонија

Свет