Калајџиев: Изненаден сум од притворот за Чавков пред објавување на пресудата

Објавено на 12.03.2019 во 21:16:52 часот | Македонија

Професорот Гордан Калајџиев во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека е изненаден од вечерашното притворање на Митко Чавков на неколку дена пред објавување на пресудата за 27 април.

-Јас бев изненаден со денешната одлука. Ваков преседан досега не сме имале, притвор пред објавување на пресудата. Она што ги плаши луѓето е дека е веќе падната одлуката и дека се спрема тешка казна. Морам да признаам дека сум изненаден од оваа одлука, рече Калајџиев.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет