(ФОТО) Претседателот Заев и заедничкиот кандидат за претседател, Пендаровски се приклучија на маршот по повод 8-ми Март во организација на Форумот на жени на СДСМ

Објавено на 09.03.2019 во 13:50:39 часот | Македонија

 

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски се приклучија и дадоа поддршка на маршот по повод 8 март во организација на Форумот на жени на СДСМ што оваа година се одржува во Скопје под мотото Еднакви! Можеме!  

 

 

* реклами:

Македонија

Свет