БОМБА НА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Летните дискотеки ќе се тргнат од градскиот парк, на нивно место ќе се гради новиот Луна Парк кој ќе се вика Меџик Парк

Објавено на 06.03.2019 во 09:33:43 часот | Македонија

- Летните дискотеки ќе се тргнат од градски парк. Таму на нивно место ќе има голем забавен парк за деца и млади но и нивните родители кој ќе се вика Меџик Парк.

Ова на Топ Тема го кажа градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

 

 

* реклами:

Македонија

Свет