Пејачот на легендарната британска група „Продиџи“, Кит Флинт пронајден мртов

Објавено на 04.03.2019 во 19:51:30 часот | Свет

Пејачот на светски популарниот бенд „Продиџи“, Кит Флинт (49), утрово е пронајден мртов во неговиот дом во Данмоу, Есекс.

На телото немало видливи траги на насилство, велат од полицијата, додека причините за смртта ќе се знаат по обдукцијата.

 

 

* реклами:

Свет

Македонија