МОЌНА ФОТКА, ЗАЕВ И ВЕЧЕРВА ИСПРАТИ ПОРАКА НА ПОМИРУВАЊЕ: Лево од него седеа екс командантите на УЧК, десно екс командантите на македонските безбедносни сили од 2001-ва, сега заедно се борат за подобра држава на сите!!!

Објавено на 01.03.2019 во 22:04:09 часот | Македонија

ПР тимот на СДСМ не ја пропушти можноста да испрати порака на помирување дури и со распоредот на седење на масите во хотелот Хилтон.

На иста маса до Заев седеа екс командантите на УЧК и на македонските безбедносни сили, со што се прати оптичка порака до народот дека е време да се помириме сите и да работиме заедно за подобра држава за доброто на сите!

Сите зад кандидатурата на Стево Пендаровски.

 

 

* реклами:

Македонија

Свет