(ВИДЕО) КОНЕЧНО СЕ ЗНАЕ И ОФИЦИЈАЛНО: СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ЕДНОГЛАСНО ИЗБРАН ЗА КОНСЕНЗУАЛЕН КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ!!!

Објавено на 01.03.2019 во 21:47:37 часот | Македонија

Сите 31 политички партии едногласно го изгласаа Стево Пендаровски да биде заеднички консензуален кандидат на владејачкото мнозинство.

- Сите министри се откажаа од трката во корист на надпартиски кандидат. Да ни е честито, Стево ќе биде претседател на сите граѓани!

Линк до видео од пресот на МАКФАКС.

 

 

* реклами:

Македонија

Свет