(ВИДЕО ФАКТОР 24) КИРАЦОВСКИ: МОЖНО Е ДА БАРАМЕ ОДГОВОРНОСТ ОД ЏАФЕРИ ЗА ВЕЉАНОСКИ

Објавено на 28.02.2019 во 15:48:55 часот | Македонија

Foto

Не ја исклучувам можноста да побараме одговорност од спикерот на Собранието Талат Џафери поради несимнувањето на пратеничкиот имунитет на поранешниот претседател на Собранието Трајко Велјаноски - вели генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски во интервју за фактор магазин. Кирацовски не крие дека меѓу СДСМ и ДУИ има разлики околу иднината на СЈО, но и околу други прашања.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет