Боки 13 за Слободен Печат: Каков рекет, какви 50.000 евра, немојте тоа да го земате за сериозно

Објавено на 21.01.2019 во 16:01:47 часот | Македонија

 
Фото Борче Поповски

Сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски, во изјава за „Слободен печат“ ги отфрла обвинувањата на бизнисменот Зоран Азманов дека му побарал рекет од 50.000 евра.

– Каков рекет, какви 50.000 евра, немојте тоа да го земате за сериозно. Со бизнисменот зборував двапати, тој бараше да се видиме, да се договориме, јас му реков дека нема простор – вели Јовановски.

Целата изјава на следниот линк.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет