БОМБА НА НИКОЛА ДИМИТРОВ: Можно е да бидам заеднички кандидат на СДСМ и ДУИ за претседател на државата

Објавено на 20.01.2019 во 22:43:43 часот | Македонија

- Јас ќе бидам дел од процесот на одлука за тоа кој ќе биде кандидат за претседател на државата од страна на СДСМ и ДУИ, ќе кажат анкетите, има во СДСМ многу можни кандидати кои се со интегритет и квалитет, ќе видиме што ќе се случи.

Димитров во вестите на Сител.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет