МАКТЕЛ ЈА ПРОВЕРИ ШПЕКУЛАЦИЈАТА ДЕКА ПРЕМИЕРОТ БИЛ БОЛЕН, СЕ РАБОТИ ЗА ЧИСТА ЛАГА, ЗОКИ ЗАЕВ Е ЗДРАВ КАКО ДРЕН

Објавено на 19.01.2019 во 20:16:40 часот | Македонија

Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина.

Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдневна комуникација со него, и тие ни одговорија дека премиерот е здрав како дрен, се одмора, скија и се дружи со својата фамилија.

Нека се одмори, заслужи човекот, сам истера за три години повеќе политички товар од сите политичари од 1991-ва до 2015-та!

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет