БРАТОТ НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ, ВИЦЕ ГО ТУЖИ АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ ЗА КЛЕВЕТА И НАВРЕДА, МУ БАРА ОШТЕТА ОД 500е

Објавено на 16.01.2019 во 12:32:26 часот | Македонија

Братот на премиерот Зоран Заев, Вице, бара 30.000 денари (околу 500 евра) оштета од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, за навреда и клевета.

Вице Заев го тужи Николовски поради дадена изјава на една телевизија дека членови на семејството и братот на премиерот стануваат главен бизнис фактор во државата поради добиени тендери и бизниси.

Првото рочиште за клевета и навреда се одржа денеска во Основниот суд Скопје 2, Николовски се појави и се застапуваше сам, додека Вице Заев не дојде, а го застапуваше адвокат.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет