ХАХАХА: САШО МИЈАЛКОВ ЕДНА ГОДИНА ЖИВЕЕЛ ВО КРАЛСКИОТ АПАРТМАН ВО ХОТЕЛ МЕРИОТ!

Објавено на 20.11.2018 во 23:55:15 часот | Македонија

Според извори на Либертас од луѓе блиски на екс првиот човек на УБК, братучедот на побегнатиот Никола Груевски, од пред извесно време поседувал лична карта со адреса на хотелот Мериот.

Хотелот за претходно се веруваше дека е сопственост на неодамна притворениот Орце Камчев всушност е сопственост на вечерва притворениот Мијалков.

Нашите извори тврдат дека се преселил во хотелот и извадил лична карта бидејки најверојатно се сомневал дека е можно да биде издаден налог за негово притварање и претрес на неговиот дом.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет