Одберете локација на пристап

„Трагикомично“ видео:Гога Фришопова: Јас да имам некаква врска со транзицијата? Ма, скраја да е :) pic.twitter.com/S6RhzzrQh4 — Seir MK (@Seir_mk) April 24, 2019
На денешната граѓанска трибина во Велес Заев зборуваше за придобивките од Преспанскиот договор кој како што посочи ги отвори вратите за перспективна иднина на државата и рече дека противкандидатката на Пендаровски е против Преспанскиот договор и ги
Uuu kakov shok 😂😝 pic.twitter.com/GEN8yCK6uv — Furkan Saliu (@FurkanSaliu) April 25, 2019
Од вработени во МТВ дознаваме дека денешниот тв дуел меѓу Пендаровски и Сиљановска бил најбрутален досега. Стево распалил со се што располага, Сиљаница не знаела каде да бега. Било вистински масакар! Дуелот ќе се емитува вечерва во 21.0 ќе се ем
Јас се уште тврдам дека проблемот со СДСМ и слабиот резултат на изборите се должи на тоа што во земјава сеуште има последици од 12-годишнатс грујова безмилосна пропаганда! Како што во Чернобил сега нема живот како што во Фукушима нема живот така и н
Денес, во Пробиштип и Злетово се одржа традиционалниот Велигденски хепенинг. Во чест на големиот христијански празник Велигден, повторно имавме можност да ја видиме креативноста на дечињата, учениците и сите наши сограѓани на повеќенаменското игра
Тој важи за страшно добар оратор на нивото на еден Барак Обама, неговите говори се рамни на вистинско политичко шоу. Тој важи за народен човек кој нон стоп се вози со воз. Америка има симпатии за него затоа што го има изгубено семејството во сообр

ЦИПРАС ДОАЃА ВО СКОПЈЕ НА ВТОРИ АПРИЛ

Кабинетот на претседателот на Владата и Министерството за надворешни работи на Грција, работат на планирање на посетата на грчкиот премиер на ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВИДЕО НА ДЕНОТ: ВМРОВЦИ ТЕРААТ АФРИКАНЦИ ВО СРЕД ЏУНГА ВО АФРИКА ДА ЈА ПЕЈАТ МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ, ДОБРО Е ШТО НЕ ГИ ИЗЕДОА

Повеќе

(ВИДЕО) Вера Мештеровиќ: Родителите не ми дозволија да бидам светска манекенка

Линк до целото интервју, овде.

Повеќе

БОМБА НА ОПШТИНА ПРИЛЕП: Се реконструира градскиот стадион „Гоце Делчев“ и ќе гради комплекс на покриени базени во населбата „Точила“

Во тек е реконструкција на градскиот стадион „Гоце Делчев“, азапочнаа и интензивни подготовки за изградба на комплекс од затворени базен...

Повеќе

Честит Меѓународен ден на социјалната работа! Голема благодарност до сите социјални работници за нивната посветеност во процесот на социјална реформа и во текот на целата година

Mila Carovska‏Verified account@mila_carovska Честит Меѓународен ден на социјалната работа! Голема благодарност до сите социјални работни...

Повеќе

Се пишува историја, паѓаат во вода сите паранои на ВМРОВЦИТЕ: Македонскиот јазик влезе во ЕУ

На Петнаесеттиот состанок на Советот за стабилизација и асоцијација помеѓу Република Северна Македонија и Европската Унијата кој се одржа денеска за...

Повеќе

Отворено писмо до директорот на ФЗОМ и министерот за здравство од стоматолозите специјалисти

ЈАВНО ГИ ПОВИКУВАМЕ ДИРЕКТОРИТЕ на ФЗОМ и МИНИСТЕРОТ за ЗДРАВСТВО, ДА СЕ ПРОИЗНЕСАТ ПО НАШИТЕ БАРАЊА, кои што до сега изминативе месеци, неколку п...

Повеќе

МИЦКО СО ИЗЈАВА НА ГОДИНАТА: НЕ МОЖЕ ВИЕ ТОЛКУ ДА УАПСИТЕ КОЛКУ ШТО НИЕ ИМАМЕ ЛОПОВИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВИЕ ДЕЧКИ СЕ ХЕРОИ, СЕКОЈА ЧЕСТ, ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА: АКЦИЈА ХРАНА НЕ ОРУЖЈЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: МВР И ОЈО КРИВИЧНО ЌЕ ГИ ГОНАТ АНТИ ВАКСЕРИТЕ КОИ НИЗ МЕДИУМИ ШИРАТ ПАНИКА ЗА ВАКЦИНИТЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА - ГРЦИЈА Е СЕГА НАШИОТ НАЈГОЛЕМ ПРОМОТОР ВО ЕУ: Грчкиот министер Катругалос аплеираше до ЕУ да ни даде датум за старт на преговори!

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА НЕ СЕ ЗАДОВОЛУВА СО 680 МИЛИОНИ ЕВРА СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ: ПО СУБВЕНЦИИ ЗА 250 МАКЕДОНСКИ И 19 СТРАНСКИ КОМПАНИИ, ВЛАДАТА ГО МЕНУВА СИСТЕМОТ ЗА СУБВЕНЦИИ НА ИНВЕСТИТОРИ ЗА ДА И ПОНАТАМУ ГО ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ИНВЕСТИТОРИ!

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО СЕ ЗДРУЖИ СО САШО МИЈАЛКОВ: Јакимовски осомничен за злоупотреби од над 1 милион евра

Поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевче Јакимовски, утринава беше уапсен заедно со уште неколку лица, поради истрага на Обвинитеслтвото ...

Повеќе

ЖЕНАВА СЕ НАДЕВА ДА ПОБЕДИ И СИТЕ КРИМИНАЛЦИ ДА ГИ АМНЕСТИРА - Силјановска за апсењето на Јакимовски: Ќе ви снема политичари од опозицијата

Професорката и претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, го коментира апсењето на поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Сте...

Повеќе

Пендаровски за српска „Политика“: Иванов цели 30 години најмногу од сите работеше против својата земја

Иванов е политичар кој во изминативе 30 години, од прогласувањето независност до сега, најмногу од сите работеше против својата земја, вели ка...

Повеќе