Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

СДСМ СИ ПАТИ ОД ТЕШКИ ПРЕДАВНИЦИ И НЕБЛАГОДАРНИЦИ: ОВАА ГОЛЕМА СДСМ-ОВКА БАРА ОД ЗАЕВ ДА ИДЕЛ НА ЛЕЧЕЊЕ, ЗБОРИ ЗА НЕЈЗИНИОТ ЛИДЕР КОЈ ГО СРУШИ РЕЖИМОТ И ЗА МАЛЦЕ ЌЕ ЗАГИНЕШЕ ВО ТОЈ ПОТФАТ

Повеќе

Премиере следи го примерот на Доналд Трамп, ич не ги е** два посто медиумите и новинарите, комуницирај со јавноста дирек на социјални мрежи!

Значи дај да бидеме реални. Македонските новинари се меѓу најглупите луѓе во земјава. Ако се сетите на времето кој се запишуваше на новинарство на кр...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ПАК ЗАПУКА ПО ГЕРОВСКИ: Тој воден од суета или други интереси креира лажна слика во јавноста за работењето на владата!!!

Зборувам за карактери на луѓе и нивно однесување. И како што од дно на душата ги почитувам и промовирам суштинските вредности на новинарската профес...

Повеќе

ЗАЕВ РАСПАЛИ: Јас ја почитувам слободата на говор на сите, зошто мене ЗНМ, МАН, АВМУ и ССНМ ми забрануваат да го кажам моето мислење за тоа што се случува во земјава?!?!

Во однос на случајот „Рекет“, сметам дека секој граѓанин, без разлика дали е политичар или новинар, има обврска кон правната држава и ко...

Повеќе

ЗАЕВ НЕ ПОПУШТА И НЕ СЕ ИЗВИНУВА: Јас сум должен да го известам народот што ни се случува во моментов, зошто под квалификативот „еден суетен новинар“ се препознал новинарот Бранко Героски тоа треба него да го прашате!

Сите замешани во случајот кои прекршиле закон да си одговараат со соодветни казни, во транспарентна правосудна постапка. Одговорност мора да има и з...

Повеќе

ДОДЕКА СКОПЈАНИ СЕ НА ОДМОР, ПЕТРЕ ГО ПРЕТВОРИ СКОПЈЕ ВО ГОЛЕМО ГРАДИЛИШТЕ: ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИJАТА НА БУЛЕВАРОТ КРСТЕ МИСИРКОВ КАJ БИТ-ПАЗАР

Повеќе

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ вршеше упади во телевизии, апсеше новинари и затвораше медиуми а денес шири лицемерна грижа за новинарството

ВМРО-ДПМНЕ е симбол за закани уцени и притисоци врз медиуми и новинари. Ниту едно лицемерно соопштение од белиот дворец нема да го смени фактот дека...

Повеќе

Спасовски: Немаме друг избор, години се боревме да ги поразиме арамиите!

Потребна е брза и ефикасна истрага и изведување пред лицето на правдата на секој кој бил инволвиран во случајот „Рекет“, и воопшто во ко...

Повеќе

Нора Шаќири го брани Заев: Намалете доживљај и не глумете увреџени, аман

Ексновинарката, а сега вработена во Министерството за култура, Нора Шаќири-Марковиќ е една од ретките која застана во одбрана на Зоран Заев ...

Повеќе

ВИДЕО: Објавена снимка од тепачката во Ново Лисиче во која 17-годишно момче беше избодено до смрт

Утрово во 00,35 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Февруарски поход“ во скопската населба Ново Лисиче започнале расправ...

Повеќе

ГЕРО Е КАКО 60 ГОДИШНО ДЕТЕ: ОН МОЖЕ СИТЕ ДА ГИ НАВРЕДУВА И КЛЕВЕТИ, А НЕГО НИКОЈ НЕ СМЕЕ НИ ДА ГО СПОМЕНЕ?!?!

Повеќе

Заев: Да не биде заборавено дека јас сум човекот кој што го пријави случајот „Рекет“! Секој што е инволвирал ќе си одговара

Премиерот Зоран Заев денеска во објава на Фејсбук нагласува дека верува во транспарентни и во многу прецизни и брзи истраги. – Јас, уште една...

Повеќе

ДЕДА ЅИНГО ИМА НЕШТО ДА ВИ КАЖЕ, ЧУЕТЕ ЛИ БРЕ ЧОВЕЦИ?

Повеќе

СПАСОВ: Кој се препознал во говорот на Заев?

Gjorgji Spasov Кој се препознал во говорот на Заев? Гневот не е добар советник на умот.Но кога политичар се плаши да и с...

Повеќе

(ВИДЕО) РАЗОРНА БОМБА НА ЗАЕВ: СПОРЕД ОНА ШТО ДОСЕГА ГО ЧУВМЕ, КАТИЦА ЈАНЕВА СЕ ОДНЕСУВАЛА КАКО ИДИОТ!

Премиерот Зоран Заев Верува во транспарентни, многу прецизни и брзи истраги, посебно за ваквите случаи како што е „Рекет“. – ...

Повеќе