Одберете локација на пристап

- Зошто не е сменет Кочо Анѓушев кога намеме странски инвестиции во земјава?! Годинава имаме рекордни странски инвестиции од 650 милиона евра и тоа го признаа и од Обединети Нации. Лупевска очигледно во своите настапи се однесува како портпарол н
- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по
Во врска со написите во медиумите кои се однесуваат на почината родилка од Охрид на Клиники Скопје, породена на 11.06.2019год во ЈЗУ Општа болница Охрид, ДСЗИ на ден 24.06.2019год изврши вонредни инспекциски надзори во сите здравствени установи кад
Владата предводена од СДСМ за само година и половина во инфраструктурата успеа да направи многу повеќе од она што ВМРО-ДПМНЕ го правеше цели 11 години. – велат од СДСМ. Откако го наследи автопатот Миладоновци – Штип со бројни про

НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА СТЕВО НЕ ПРИСУСТВУВАЛЕ ЏОРЏ МАЈКЛ, МАЈКЛ ЏЕКСОН, МАЈК ТАЈСОН, ПИ ДИДИ, ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ...ШТО ЌЕ СЕ ПРАВИ СО НАШИТЕ МРЧАТОРИ, ЌЕ НЕ УМРАТ!

Треба да има некаков длабок хемиски проблем во глата за некој овие денови да најде причини за да кења. Еј конечно го избркавме Хорхе од вилата Водно ...

Повеќе

И ШТИП СЕ СПРЕМА ЗА НЕВРЕМЕТО КОЕ ЌЕ ЈА УДРИ ДРЖАВАТА УТРЕ, ФОРМИРАН КРИЗЕН ШТАБ

Bocvarski Blagoј Денеска во мојот кабинет одржавме состанок со Општинскиот штаб за заштита и спасување, формиран од Совет...

Повеќе

БОЧВАРСКИ: Од непрегледна и опасна крстосница во ново сообраќајно решение на улицата Вита Поп Јорданова. Изграден потпорен ѕид, ново сообраќајно решение, тротоари, улично осветлување, хоризонтална и вертикална сигнализација. Крстосница за побезбедно движење на децата од училиштето, на возачите, на граѓаните од населбата Кадидере

Повеќе

СИТЕ БОСАНСКИ ПОЛИТИЧКИ АНАЛИТИЧАРИ НА БАЛКАНОТ СЕ ВИКААТ САФЕТ БИШЕВАЦ

Повеќе

ОД ДЕНЕС БИЛЕТИТЕ ЗА КОНЦЕРТОТ НА СТИНГ И ВО SKOPJE CITY MALL!

На ваше барање, од денес билетите за концертот на Стинг ќе може да ги набавите на нашиот продажен штанд во Скопје Сити мол, кој е лоциран на приземј...

Повеќе

STING ВО СКОПЈЕ ЌЕ НАСТАПИ ПРЕД МИНИМУМ 25.000 ПУБЛИКА!

Драги пријатели, Задоволство ни е да ве информираме дека нашите прогнози стануваат реалност.Според досегашната продажба, со сигурност можеме да гар...

Повеќе

KOUZON KIDS SUMMER CAMPS 2019 8 ДНЕВНА ЛЕТНА АВАНТУРА-НАЈДОБРОТО ЗА ДЕЦАТА ОД МАКЕДОНИЈА ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП

ЗДРАВО ДЕЧКИ,КАКО ШТО ЗНАЕТЕ НАСКОРО ЗАПОЧНУВА НАШИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОД КОЈ ПРОИЗЛЕГУВААТ ИЛЈАДНИЦИ НАСМЕВКИ ,ПРИЈАТЕЛСТВА И УБАВИ МОМЕНТИ .ВЕ ПО...

Повеќе

УЧЕТЕ АНГЛИСКИ ВО МАЛТА – ТОП ПОНУДА !!! АПЛИЦИРАЈ ВО ТАНДЕМ ЗА ЈАЗИЧЕН КУРС ВО СОНЧЕВАТА МАЛТА И ДОБИЈ ПОПУСТ ОД 50 ЕУР!

Летото е на самиот праг, а Вие се уште размислувате каде да одите? Коузон во пресрет на летната сезона Ви нуди одлична можност да се пријавите заедн...

Повеќе

ДАРУВАМЕ – ПАТУВАМЕ KOUZON WORK AND TRAVEL AMERICA 2019 АКЦИЈА ЗА ДОБРОВОЛНО ДАРУВАЊЕ НА КРВ – 15 МАЈ 2019

До студентите , учесници во програмата за летна студентска работа во Америка 2019Коузон во соработка со Црвениот Крст на Македоннија ( Општинска орг...

Повеќе

(ВИДЕО) KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENT РАБОТА ВО СПА ДЕПАРТМЕНТ – НАЈДОБРАТА КОМПАНИЈА НА СВЕТОТ

Зошто овие девојки го избраа Steiner? Дали и Вие би сакале да бидете дел од една успешна приказна која би го променила Вашиот живот ? Дали сте спр...

Повеќе

КОУЗОН FIRE GUARDS TEAM - МАКЕДОНСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ НА ПАТ ОКОЛУ СВЕТОТ ЗА 45 ДЕНА КАКО ГО ОБИКОЛИЈА СВЕТОТ – ОД МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ ШАНГАЈ, СИНГАПУР, ЈОКОХАМА ДО СИЕТЛ со брод а потоа со авион Сиетл - Лос Ангелес – Истанбул – Сkопје

Доколку сега би се пишувал нов роман за патешествијата со обиколувањето на светот , сигурно би имал ново име и нови главни ликови .Главните ликови б...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОБРЗАЈТЕ: Остануваат само уште 2 недели од наградната игра на Витаминка и Чоко Стоби Флипс

Остануваат само уште 2 недели од наградната игра. Во игра се мнооогу двеодоливи награди, како и главната месечна награда Aprilia SR50. Дознај како...

Повеќе

Gulf (Галф) со нови цени на горивата низ државата

Согласно одлуката на „Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ)“ која не донесе одлука за формирање на највисоките цени ...

Повеќе

СУГАРЕВСКИ: После неколки децении жителите на Злетово добиваат реконструиран и безбеден пат

Повеќе

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е против проектот за продолжување на булеварот АСНОМ, против проектите кои се во интерес на скопјани

“ВМРО-ДПМНЕ поднесува неосновани пријави и потврдува дека е против проектот за продолжување на булеварот АСНОМ и нов мост на реката Вард...

Повеќе