Одберете локација на пристап

Mост во центарот на градот, тунели под скопското Кале и кружен тек за да се поврзат булеварот Свети Климент Охридски со булеварите Никола Карев и Македонско-Косовска бригада, ќе бидат предвидени со договорот за изработка основен проект и инфрас
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција го најави стартот на мерката - организиран одмор на работници со ниски приходи чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари, која е во рамки
Законската рамка за јавното обвинителство предложена од Министерството за правда е пофалена од меѓународната заедница и очекувам сите политички партии во парламентот да ги стават како приоритетни интересите на нашата држава, пред личните интереси, из
Поранешниот вицепремиер и член на ДУИ, Муса Џафери во познат ресторан во Скопје бил фотографиран со Драган Павловиќ – Латас, пренесеАлмакос. Поранешниот вицепремиер и еден од највлијателните луѓе на ДУИ, Муса Џафери важеше за близо
Shark tried to attack a dog and the dog's friends avoided the attack. I have never seen something like this before.... pic.twitter.com/1ARAX3agS6 — M. T (@aveirjapan) June 16, 2019
Кога ќе го злоупотребите уредничото место на најчитаниот портал во земјава, и без никакви докази, лични сведоштва на сведоци, без име и презиме на оштетени, туку само на база на рекла казала ќе обвините цели телевизии, општини, партии, бизнисмени,
Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски и заменик министерот закултура, Владимир Лазовски денеска го посетија манастирот „Успение напресвета Богородица“ – Трескавец, при што од страна на директорот на НУ Заводи Музеј-Пр
Поранешниот премиер и бегалец од правдата, Никола Груевски, државата ќе го бара со екстрадиција од Будимпешта за настаните од 27 април 2017 година во Собранието, пренесеА1он. Министерката за правда, Рената Дескоска, на настан организиран
Градоначалникот Илија Јованоски, директор на прилепскиот „Завод и Музеј“,Благоја Атанасоски како и пратениците Кети Смилеска и Хари Локвенец,денеска во присуство на намесникот на прилепското намесништво на МПЦ,отецот Благоја Станкоски и
Граѓаните коишто живеат на улица „Пчиња“ во урбаната заедница „Гоце Делчев“, а особено возачите што минуваат во овој дел од Прилеп, немаат веќе сообраќајни проблеми. Заврши асфалтирањето на пет краци на оваа сообраќајница во
Почитувани,Ве известуваме дека утре од 10.00ч до 10.30ч Компаниите на Индустриска Зона Визбегово организираат ПРОТЕСТ во знак на револт поради предолгиот период на реконструкција на мостот на Јадранска Магистрала.Имено ваквиот зафат ја блокира цела
Во рамките на акцијата која Општина Чаир ја покрена за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата Скопска Чаршија, Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу јавно им се заблагодари на сите бизнисмени кои го испочитуваа законот

Демократски сојуз: Чиста победа на Стево Пендаровски

Вчерашните избори за претседател на РСМ поминаа во мирна и демократска атмосфера, без нарушувања на изборниот процес и без било какви кршења на из...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Ја отсекогаш сум се сомневал во интелектуалниот габарит на Сиљановска но се покажа и како лош човек, за век и веков ќе и остане изјавата дека дека Стево не се качил во авионот со Борис, колку сака нека кажува дека се подмладила!

Мактел направи кратко интервју со професорот Фрчковски на тема резултатите од изборите за претседател. Фрчковски: Јас мојот аспект на овие избори и...

Повеќе

СИНОЌА ИМАЛО ДРАМА ВО БЕЛИОТ ДВОРЕЦ: Францускиот амбасадор Тимоние му влетал во кабинет на Мицковски и му наредил да не се глупира и да ги признае изборите!

Синоќа на сите им беше јасно дека ВМРО ДПМНЕ се спрема да не ги признае претседателските избори. Ова многу ја возбудуло меѓународната заедница која...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗА ИЗЈАВИТЕ НА АРТАН ГРУБИ: ДА НЕ СЕ ЧАТАЛИМЕ МНОГУ, НИКОЈ НЕ ГИ НОСИ ГЛАСОВИТЕ В ЏЕБ!

Премиерот Зоран Заев рече дека политичарите не располагаат со гласовите на граѓаните, одговарајќи на новинарско прашање дали победата на Стево Пенда...

Повеќе

ШОКАНТНО: СВАРОВСКИ СУДСТВОТО ДЕНЕСКА ГО ПУШТИ НА СЛОБОДА САШО МИЈАЛКОВ, И ТОЈ НАЈВЕРОЈАТНО УШТЕ ВЕЧЕР ЌЕ ЗАВРШИ ВО БУДИМПЕШТА!!!

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, ќе се брани од слобода. Укинувањето на куќниот притвор следува бидејќи денеска истекуваат 60 дена од из...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНА СВЕТЛА ТОЧКА ОД ВМРО ДПМНЕ ВО ИЗБОРИВЕ: НАСТАПОТ НА ТИМЧО МУЦУНСКИ НА ТЕЛМА, ЛГБТ ЛОБИТО ВО ВМРО Е СЕУШТЕ МНОГУ СИЛНО И ПО ИЛЧЕ ГЕБЕЛС И АНТОЊО МИЛОШОСКИ!

Линк до вчерашното отворено студио на ТЕЛМА, овде.

Повеќе

ЗАЕВ ЈА СТАРТУВА ОПЕРАЦИЈАТА МЕТЛА: Промени ќе има и во Владата и во СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека по завршувањето на претседателските избори ќе има промени за да се отстранат слабостите во извршната власт...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: Ќе соработувам со ВМРО ДПМНЕ иако не ми честитаа тоа не ми смета, Иванов ми остави 22 амбасади без амбасадор, цела година само тоа ќе го работам за да ги поправам тие негови будалаштини!

Повеќе

ПЕТ ЗАКЛУЧОЦИ ОД РЕЗУЛТАТОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ

Треба да си злобник а да не признаеш дека резултатот од вчера е голем триумф на Зоран Заев!!! Па уште и тоа да го правиш некаков пораз?!?! Зошто, зат...

Повеќе

БОМБА НА МИЛЕНКО: Гога требаше да му честита на Стево, Мицко да си даде оставка, пораз си е пораз!

Повеќе

БОРЈАН ЈОВАНОВСКИ: Гога е парадигма за се што значи полтички примитивизам во Македонија!

Borjan Jovanovski‏@BorjanJovanovsk4h4 hours ago Маската на "професор" успешно го сокри грдотот лице на национал шовинизмот. Барем 100.000 г...

Повеќе

НАЈЧЕВСКА: Е Гордана, Гордана, гадна ова вмровскава кал што се лепи и не ти дава да претнеш!

-А ете јас сепак имав подобро мислење за Гордана отколку што заслужувала. Треба да си многу суетен или многу примитивен за да не смогнеш сили...

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ: МУРТИНЕЦОТ ИМ ОДДРЖА ЛЕКЦИЈА ПО ПОЛИТИКА НА ИЗГУБЕНИТЕ АНТИТАЛЕНТИ ЗА ПОЛИТИКА, СИЉАНОВСКА И МИЦКОВСКИ!

Гордана Сиљановска Давкова и на „последниот час“ што го одржа на овие претседателски избори – нејзиниот долг и неверојатно здодеве...

Повеќе

ФОТКА НА ДЕНОТ: ВАКА СЕ ДОЧЕКУВАА РЕЗУЛТАТИТЕ ВО БЕЛИОТ ДВОРЕЦ

Повеќе

ОВА СЕ ПОБЕДНИЦИТЕ, БРАВО ДЕЧКИ ГИ ЗГАЗИВМЕ ВМРОНИТЕ!

Повеќе