Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

ВЛАДАТА ЈА СПУШТА ТОПКАТА СО РУСИЈА - Премиерот Заев на средбата со амбасадорот на Руската Федерација Бездникин: Измамата на руските граѓани нема никакво влијание на односите меѓу двете земји

Повеќе

(ВИДЕО) Целиот државен врв на почеток со работа на новата фабрика на АТС Груп: Членството во НАТО отвора нови пазари и можности за зголемување на извозот и инвестициите за оваа компанија и за други

Повеќе

МИЛИОНИ ЕВРА НАРОДНИ ПАРИ ФРЛЕНИ НА БУНИШТЕ: Книгите од проектот „Превод на 1050 стручни и научни наслови“ и натаму скапуваат во магацините

Помина една година откако„Порталб.мк“ откри дека илјадници книги од проектот „Превод на 1050 стручни...

Повеќе

Царинската управа го сузбива шверцот: Запленети 13 тони тутун и 16,5 тони цигари

Околу 16,5 тони цигари и 13 тони тутун запленила Царинската управа. Тутунот е фатен на граничниот премин Табановце додека цигарите на Богородица, ...

Повеќе

МОБЕЛИКС ПРЕМИУМ МОБИЛАРА: Се што е најново од мобилната технологија, на едно место во градот

Целата серија А и S од Samsung, серија P од Huawei и најновите модели и бои нa iPhone------------------------Повелете во нашиот салон и уверете се з...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДИНА ДЕЛЕГАЦИЈА ПРЕДВОДЕНА ОД СПАСОВСКИ ВО ПОСЕТА НА ПРЕСПАНСКИОТ РЕГИОН КОЈ БЕШЕ ПОГОДЕН ОД ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ

Повеќе

(ВИДЕО) СКУПА Е ВМРОВСКАТА ЉУБОВ ЗА ТАТКОВИНАТА: Екс директорот на Прилепски Комуналец инаку прв братучед на екс градоначалникот, Златко Ристески незаконски подигнал 90.000 евра од прилепски “Комуналец!

Повеќе

ШИМПАНЗОТО КОКО СЕ ВРАТИ ДОМА ВО СКОПСКАТА ЗОО, ПО 10 ГОДИНИ ЛЕЧЕЊЕ ОД ДЕПРЕСИЈА ВО ХОЛАНДИЈА, СО СЕБЕ СИ ДОНЕСЕ ТРИ ДРУГАРЧИЊА

Коко се врати дома! Познатото шимпанзо Коко кое 10 години се ресоцијализираше во Холандија повторно е во својот дом, во скопската...

Повеќе

Северна Македонија дел од Глобалната заложба за слобода на медиумите на Меѓународната конференција за слобода на медиумите во Лондон

Повеќе

ГОРАН СУГАРЕВСКИ: ИНВЕСТИРАМЕ ОКОЛУ 6 МИЛИОНА ЕВРА ВО ИНФРАСТРУКТУРА ВО БЕРОВО!

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ ВО ТРЕНИНГ ЦЕНТАРОТ НА МВР: Од 660 кандидати, само 600 ќе бидат примени, немој после некој да се жали и да каже дека не знаел!

Повеќе

БОМБА НА ПОРАНЕШНИОТ УКРАИНСКИ АМБАСАДОР: Не се работи за комичари туку за агенти на руската тајна служба, ние ја предупредивме владата уште пред две години дека тоа ќе се случи!

Уште во 2017 година имав состанок со претставници на македонските безбедносни служби и со членови на кабинетите на шефот на државата и на министерот...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАТЧЕ, ЕВЕ УШТЕ ЕДНА ШАЈКА ЗАКОВАНА - Премиерот Заев на свеченост по повод комплетирање на изградбата на основното училиште „Вера Јоциќ“: Вложуваме во човечкиот капитал, во децата како наш врвен приоритет за квалитетно образование и можности за сите

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА ЌЕ ПОЧНЕ ДА ГИ СУБВЕНЦИОНИРА И ИТ КОМПАНИИТЕ КОИ СЕ НАЈГОЛЕМИ ИЗВОЗНИЦИ И ДЕЛАТ НАЈГОЛЕМИ ПЛАТИ ВО ЗЕМЈАВА!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ КОЛКУ Е ГОЛЕМ ЗАЕВ: РУСИТЕ ГО НАМЕСТИЈА И ИЗБЛАМИРАА, ТОЈ СО НИВ ДЕНЕСКА ОТВОРАШЕ БЕНЗИСКА ПУМПА

Повеќе