Одберете локација на пристап

„Фич“: Фундаментите на банкарскиот сектор на Северна Македонија и натаму се здрави „Фундаментите на банкарскиот сектор на Северна Македонија и натаму се здрави“ – истакна агенцијата „Фич“ соопштувајќи дека
Односите помеѓу Македонија и Бугарија ќе станат навистина пријателски, кога ние ќе го погледнеме минатото со реални очи, а нашите роднини и пријатели во Бугарија ќе ја прифатат сегашноста и кога сето тоа нема да се користи за евтини популистички дн
За тоа колку е тешко да успееш во политиката како жена, борејќи се со улогата на мајка, домаќинка, сопруга, политичарка, успешен професионалец... Респект за жените во политиката, форумот на жените на СДСМ го имаа најубавиот момент во денешната три
Дванаесетгодишниот Мартин кој денеска напладне се загуби на кејот на Вардар е пронајден. На фејсбук беше објавено дека Мартин последен пат бил виден на кејот на Вардар во Аеродром, кај продавницата „Вучко“, но подоцна бил пронајден кај
Премиерот Зоран Заев воинтервју за Нова ТВзборува за реформите во правосудството, но одговара и на критиките дека народот е разочаран што правда во Македонија се уште нема. – Не можам да бидам задоволен, бидејќи не ми се задоволни ниту граѓа
Град Скопје Во текот на изминатата ноќ непознати сторители запалиле шест контејнери во населбата Ново Лисиче. Во текот на првите десет месеци од 2019 година се опожарени над сто садови за одлагање на комуналниот отпа
Леле што ќе правиме, СДСМ не прегази, аман не ги слушајте снимките на Камчев, сконцентрирајте се на нашите спинови, срно ни се пишува, РЕКЕТ ни пропадна како проект џабе со месеци се утепавме пишувајќи глупости, ПР тимот на СДСМ уште еднаш ни го на
Пред година-две на фејсбук и твитер укажував на лицемерието на Ивор Мицковски и на поклопувањето (случајно или не) на неговите ставови со ставовите на ДПМНЕ… Многу мои пријатели тогаш ми се спротивставија и ме убедуваа дека Ивор Мицковски е
- Веднаш по нова година со пари кои ги обезбедивме заедно со владата, започнуваме со изградна на нова Универзална Сала во Скопје! Петре Шилегов ги изненади присутните во салата Борис Трајковски.
Од оваа сала која го носи името на Борис Трајковски, ние ја испраќаме пораката дека има разлика, ние ги почитуваме вредностите, на вистински начин, искрено. Да беше жив ќе се радуваше на успехот и членството во НАТО но сигурно ќе беше раз
Премиерот Зоран Заев на денешната трибина „На прав пат“ се осврна и на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и нагласи дека СДСМ ја вратил Македонија на мапата на светот. Кога беа на власт никој не знаеше каква е нашата иднина, не знаеја и тие. С

Камчев за Фактор: Барам времен пасош, не планирам бегство, ќе докажам дека заради рекет ми е конструиран случај

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Директорот на „Екоцентар 97“: Истечениот отпад од ОХИС е веќе собран, нема опасност

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ДЕБАТА ЗА УКИНУВАЊЕТО НА ПРОПОРЦИОНАЛНИОТ ДАНОК НА ТОП ТЕМА НА ТЕЛМА, СТАРИОТ ГОШЕВ И ГО ЗАГОРЧИ ЖИВОТОТ НА СОВЕТНИЧКАТА НА НИНА ГРУПЕР

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

СДСМ КИСЕЛА ВОДА: Ново детско игралиште во дворот на ООУ „Кузман Шапкарев“ во Драчево, се грижиме за најмладите

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Заев од Женева: ЕУ испрати сигнал дека за регионот нема друга алтернатива

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА САША БОГДАНОВИЌ: Дебар Маало наскоро ќе биде пешачка зона, ќе се забрани сообраќај освен за станарите и дотур на роба!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Рашковски: Битна е умешноста на менаџирањето

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КОМЕДИЈА НА АЛФА: КУРТОНКАТА ИСКРА И САША БОГДАНОВИЌ СЕ СКАРАА ЗА ДРВАТА НА ПЕНОВ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА РАНГЕЛОВА: Мицковски е голем лицемер и манипулант, едно збори пред народ, друго во партија а трето пред дипломатите!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ХАОС НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ПО ИЗЈАВАТА НА НОЛА ИСМАЈЛОСКА; ПА ДОБРО ЗОШТО ВМРО ДПМНЕ ЛАЖЕШЕ ЗА ИМЕТО??!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА РАНГЕЛОВА: Од партија се плаќаат ботови на социјални мрежи да шират лажни вести и пропаганда и да вршат линч на неистомисленици!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО, НАДЛЕЖНИТЕ ДА ГО ПОНИШТАТ ОГЛАСОТ ВЕДНАШ: ДВАЈЦА МАКЕДОНЦИ ДОБИЛЕ РАБОТНО МЕСТО ВО АДМИНИСТРАЦИЈА ЛАЖЕЈКИ ДЕКА СЕ ДЕЛ ОД МАЛЦИНСТВАТА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ГЕРМАНЦИТЕ И ИТАЛИЈАНЦИТЕ ГИНАТ ЗА НАС: Рот - Западен Балкан не е „заден двор“ на европската куќа

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Јанева ми беше сомнителна уште во јануари

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ СО РЕАКЦИЈА НА ДОГОВОРОТ НА МОН СО СОНК: ОВА Е ИСТОРИСКИ ДОГОВОР, ВАЖНО Е ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ ДА ЈА ДОБИЈАТ НАЈКВАЛИТЕТНАТА ГРИЖА И ЕДУКАЦИЈА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе