Одберете локација на пристап

„Фич“: Фундаментите на банкарскиот сектор на Северна Македонија и натаму се здрави „Фундаментите на банкарскиот сектор на Северна Македонија и натаму се здрави“ – истакна агенцијата „Фич“ соопштувајќи дека
Односите помеѓу Македонија и Бугарија ќе станат навистина пријателски, кога ние ќе го погледнеме минатото со реални очи, а нашите роднини и пријатели во Бугарија ќе ја прифатат сегашноста и кога сето тоа нема да се користи за евтини популистички дн
За тоа колку е тешко да успееш во политиката како жена, борејќи се со улогата на мајка, домаќинка, сопруга, политичарка, успешен професионалец... Респект за жените во политиката, форумот на жените на СДСМ го имаа најубавиот момент во денешната три
Дванаесетгодишниот Мартин кој денеска напладне се загуби на кејот на Вардар е пронајден. На фејсбук беше објавено дека Мартин последен пат бил виден на кејот на Вардар во Аеродром, кај продавницата „Вучко“, но подоцна бил пронајден кај
Премиерот Зоран Заев воинтервју за Нова ТВзборува за реформите во правосудството, но одговара и на критиките дека народот е разочаран што правда во Македонија се уште нема. – Не можам да бидам задоволен, бидејќи не ми се задоволни ниту граѓа
Град Скопје Во текот на изминатата ноќ непознати сторители запалиле шест контејнери во населбата Ново Лисиче. Во текот на првите десет месеци од 2019 година се опожарени над сто садови за одлагање на комуналниот отпа
Леле што ќе правиме, СДСМ не прегази, аман не ги слушајте снимките на Камчев, сконцентрирајте се на нашите спинови, срно ни се пишува, РЕКЕТ ни пропадна како проект џабе со месеци се утепавме пишувајќи глупости, ПР тимот на СДСМ уште еднаш ни го на
Пред година-две на фејсбук и твитер укажував на лицемерието на Ивор Мицковски и на поклопувањето (случајно или не) на неговите ставови со ставовите на ДПМНЕ… Многу мои пријатели тогаш ми се спротивставија и ме убедуваа дека Ивор Мицковски е
- Веднаш по нова година со пари кои ги обезбедивме заедно со владата, започнуваме со изградна на нова Универзална Сала во Скопје! Петре Шилегов ги изненади присутните во салата Борис Трајковски.
Од оваа сала која го носи името на Борис Трајковски, ние ја испраќаме пораката дека има разлика, ние ги почитуваме вредностите, на вистински начин, искрено. Да беше жив ќе се радуваше на успехот и членството во НАТО но сигурно ќе беше раз
Премиерот Зоран Заев на денешната трибина „На прав пат“ се осврна и на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и нагласи дека СДСМ ја вратил Македонија на мапата на светот. Кога беа на власт никој не знаеше каква е нашата иднина, не знаеја и тие. С

СТУДЕНТИТЕ НА ФОН УНИВЕРЗИТЕТ ИМААТ УНИКАТНА МОЖНОСТ ДА СЛУШААТ ПРЕДАВАЊА ОД СТРАНСКИТЕ АМБАСАДОРИ ВО СКОПЈЕ

Повеќе

Уписите за втор циклус студии на Универзитетот ФОН се во тек, можност за добивање двојна диплома со престижни швајцарски и француски универзитети!

Повеќе

Професор емеритус Денко Малески од денеска официјално дел од универзитетот ФОН

❗️Со огромно задоволство и чест,Факултет за правни и политички наукиизвестува дека на последниот Сенат при ФОН Универзитетот како#EMERITUSпрофесор б...

Повеќе

Османи: Вучиќ ми рече дека граничниот премин кај Лојане е завршена работа

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

СДСМ: Христијан „мамематички лажго“ Мицкоски учествуваше во зголемувањето на цената на струјата за 100 проценти

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КУМАНОВО ВЕЧЕРВА СЛАВИ 500 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ДОМ - ДОМАЌИН НА СЛЕДНИОТ СОВЕТ НА ЕВРОПСКИТЕ ЗЕЛЕНИ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Рама од Охрид упати критика за неучеството на Косово на лидерската средба

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Демократски сојуз: Балканските држави треба заеднички да се борат против криминалот

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Бочварски: СДСМ инвестира 800 милиони евра за изградба на патишта

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕДНИЧКИ ПРЕС НА ЛИДЕРИТЕ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН: Утврдени иницијативи и мерки за подобрување на регионот и забрзување на нашето пристапување во ЕУ преку Берлинскиот процес

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ПОПОВСКИ ЗА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: Имаме голем проблем, не е само Мари Ле Пен во Франција, и крајно десничарската и ксенофобична Алтернатива за Германија (АфД) е жестоко против нашето членство во ЕУ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

СИНОЌА ДРАМА НА БИТ ПАЗАР: Детали за пукањето - Ранет работник на „Комунална хигиена“, налетал на грабеж, крадците пукале

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Тачи на Фејсбук објави зошто не е на средбата во Охрид

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Синоќа Премиерите Заев и Рама и Претседателот Вучиќ на трилатерална средба во пресрет на утрешниот состанок со другите лидери од Западен Балкан ja утврдија декларацијата за соработка

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе