Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Медиумите во Франција му посвет
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Францускиот претседател, Емануе
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- За Северна Македонија и Албанија ништ
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Францускиот претседател, Емануел Макр
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Обраќање до јавноста на претседател
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Македонскиот премиер Зоран Заев серио
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Нема што да и се лутиме на Франција
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вонајновата еко-акција, што сесп
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Трамп цело време му се обраќал на ита
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најголемата мака на ВМРО ДПМНЕ е се

Славески со апел до власта: Немојте да продолжите да ја покачувате минималната плата, ќе направите хаос

Поранешниот министер за финансии, Трајко Славески во денешната дебата на телевизија Телма апелираше до соговорниот Кочо Анѓушев власта да не продолж...

Повеќе

Анѓушев: Едно семејство не може да живее со 200 евра плата, минималната плата мора да расте

Ние како држава мораме да покажеме дека сакаме да ги заштитиме и семејствата во пониска класа што земаат помали плати посочи вицепремиерот К...

Повеќе

И во ЕУ ќе можам да правам ајвар

Фондацијата за дебата и едукација ИДЕА Југоисточна Европа и Види Вака во кампања за приближување на пристапниот процес во ЕУ до граѓаните И во ЕУ ќ...

Повеќе

ВИЦ НА ДЕНОТ - АДВОКАТОТ НА БЕГАЛЕЦОТ ЌЕ БИЛ КОНТРОЛOР ЗА ПРАВДА: Мицкоски ќе бил контролор на работењето на Обвинителството со поседување на документи од истрагата „Рекет“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Алсат М рече дека тој не смета дека со поседувањето на исказит...

Повеќе

Што мислите зошто Мицковски панично бара предвремени избори а Заев за жива глава не му ги дава?!

ВМРО ДПМНЕ веќе 4 години, од 2015-та јава на хистеријата и паниката дека СДСМ ќе ја уништи земјата. Нивната теза буквално е - ДА, НИЕ СМЕ МАФИЈА, АМА...

Повеќе

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска ги потпиша договорите со шеснаесет општини за распределба на средствата од Буџетот на Република Северна Македонија за 2019 година за поддршка за имплементација на Стратегијата за Ромите

Повеќе

Премиере Заев, вице премиере Анѓушев, мислам дека Трајко Славевски е во право, бидете внимателни, ако ја кревате минималната плата превисоко ќе направите штета на многу сектори и на многу луѓе

Значи приказната со минималната плата не е толку едноставна. Не се работи САМО за алчноста на газдите да ги искористат работинците по најниска можна ц...

Повеќе

ТАМАРА ЌЕ ИМА КОНЦЕРТ ВО СТАРА ЧАРШИЈА

Повеќе

Поради пожарите формиран кризен штаб во Прилеп

Повеќе

Синоќа почна фестивалот ART ATTACK кој ќе трае цел викенд во Куманово

Повеќе

Христијан Мицкоски - адвокат на ѓаволот и криминалец Никола Груевски. Нема да ти успее!

Повеќе

ГОЛЕМА ЕКО АКЦИЈА УТРЕ ВО ШТИП!

Повеќе

(ВИДЕО) ДАРКО МИЛИЧИЌ: Кога заминав во НБА како најголема ѕвезда од Европа, Американците ме однесоа во кинески ресторан и ме седнаа до Мараја Кери, јас кога видов дека нема леб на масата направив хаос мислеа дека сум се симнал од планина!

Повеќе

(ВИДЕО) Филипче: Од први октомври целосно укинување на квотите за лекови на рецепт

Целосното укинување на квотите за лекови на рецепт ќе започне на 1 октомври. Како што најави министерот за здравство, Венко Филипче, во момент...

Повеќе

Пријатели и познаници, знајни и незнајни, сите хумани луѓе од Македонија и надвор од неа... ПРИКЛУЧЕТЕ СЕ на големата хумана акција за Јана!

Ви се обраќаме со апел за хуманост, со молба за донирање надеж, со желба заеднички да и дадеме сила и поддршка на храбрата Јана Арсовска од Охрид.ПА...

Повеќе