Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- УЧЕСТВО НА ЗАМЕНИK МИНИСТЕРОТ ЗА
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
–Претседателот на Советот на ЕУ Доналд Туск денеска пред пратениците во Европскиот парламент повтори дека европските лидери минатата недела направија голема грешка што не донесоа одлука за почеток на пристапните преговори со Северна Македониј
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
–Речиси 30 години државата се обидува да исполни една своја стратешка цел, тоа е членството во НАТО, не само поради политички бенефит, туку поради тоа што како држава од поранешна Југославија, видовме колкава е цената на нестабилност, на војн
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Неверојатно добар виц на
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------------

АЈ НЕКА Е ЧЕСТИТО СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ НАРОДЕ, УСПЕАВМЕ: Бундестагот со големо мнозинство изгласа почеток на преговори со С. Македонија и Албанија!!!

Со големо мнозинство гласови„За“ пратениците во германскиот Бундестаг дадоа зелено светло за почеток на пристапни преговори на С. Ма...

Повеќе

На Геро му успеа невозможното, иако уште не е свесен за тоа - ДА ПРИСУСТВУВА НА СВОЈОТ НОВИНАРСКИ ПОГРЕБ!

Да присуствуваш на својот професионален погреб а да не си свесен за тоа, е тоа му успеа на суетниот его манијак Геро. После 10 години битка со режи...

Повеќе

И шефот на ООН, Гутереш истакнал дека се восхитува од Преспанскиот договор

Премиерот Зоран Заев денеска на средба со генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш ја потврди силната заложба на Северна Македониј...

Повеќе

ФОКУС: Кого сака да заштити Верушевски, Мијалков или себе си!?

Во најновиот број на неделникот Фокус ќе читате: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИПоради своето наталожено искуство во дворските политички и...

Повеќе

Пендаровски: „Рекет“ круцијален тест, не смеат да се толерираат никакви странични влијанија

–Аферата „Рекет“ е круцијален тест за системот на правната држава и треба да се реши темелно до крај не заради Европа, туку, пред ...

Повеќе

Почина поранешниот француски претседател и еден од најголемите светски државници Жак Ширак

На 87-годишна возраст почина поранешниот француски претседател Жак Ширак. Ширак беше роден на 29 ноември 1932 година во Париз. Беше претседател ...

Повеќе

Јовески: „Рекет“ се одвива без странични влијанија и со релевантни докази

–Постапката за расветлување на аферата наречена „Рекет“ оди сеопфатно без странични влијанија со обезбедување релевантни докази пр...

Повеќе

(АУДИО) НЕВЕРОЈАТНО - ПРОТЕКОА СНИМКИ ОД ПАРТИСКИ СОСТАНОЦИ ВО ВМРО: МИЦКО ГИ НАРЕДИЛ ЗЕМЈОДЕЛСКИТЕ ПРОТЕСТИ ВО ЦЕЛАВА ЗЕМЈА!!!

Линк до снимките објавени на порталот А1он.Снимките до порталот ги дале членови на ВМРО ДПМНЕ.

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) Момчето кое го плукаше новинарот Јовановски, денеска ги „бранеше“ новинарските слободи на „Инфомакс“

Новинарот Петрит Сарачини, по повод денешниот протест на здружението МАН во поддршка на Александар Митовски од„Инфомакс“на социјалните м...

Повеќе

ЗАЕВИ НА ПРИЕМ КАЈ ТРАМП И МЕЛАНИЈА ВО ЊУЈОРК

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО, БОСАНЦИТЕ САКААТ ДА ЈА УКИНАТ РЕПУБЛИКА СРПСКА, СРБИТЕ САКААТ ДА СЕ ОТЦЕПАТ: ЌЕ ИМА ЛИ НОВА ВОЈНА ВО БОСНА?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО: Наместо албанска паралелка во Идризово ќе се гради ново училиште на албански јазик!

Повеќе

Обнова на водоснабдителниот систем во горната зона на Кавадарци

–До март следната година се очекува да заврши реконструкцијата на дел од водоводната и канализациската мрежа во Кавадарци, инвестиција од 840 ...

Повеќе

ХЕРА: Репродуктивното здравје на младите, жените и двојките во директен ризик поради ограничен пристап до контрацептивна грижа

Стапката на употребата на модерна контрацепција изнесува само 12,8 отсто и државава е дел од земјите со најниска стапка на употреба на контрацепција...

Повеќе

Како да постигнеш договор за ОЈО со некој кој бега од правда како вампир од лук

Ви пренесуваме дел од колумната на Џабир Дерала за Цивил Медиа: Работните групи на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не постигнаа договор за Законот за Јавно обвин...

Повеќе