Одберете локација на пристап

„Фич“: Фундаментите на банкарскиот сектор на Северна Македонија и натаму се здрави „Фундаментите на банкарскиот сектор на Северна Македонија и натаму се здрави“ – истакна агенцијата „Фич“ соопштувајќи дека
Односите помеѓу Македонија и Бугарија ќе станат навистина пријателски, кога ние ќе го погледнеме минатото со реални очи, а нашите роднини и пријатели во Бугарија ќе ја прифатат сегашноста и кога сето тоа нема да се користи за евтини популистички дн
За тоа колку е тешко да успееш во политиката како жена, борејќи се со улогата на мајка, домаќинка, сопруга, политичарка, успешен професионалец... Респект за жените во политиката, форумот на жените на СДСМ го имаа најубавиот момент во денешната три
Дванаесетгодишниот Мартин кој денеска напладне се загуби на кејот на Вардар е пронајден. На фејсбук беше објавено дека Мартин последен пат бил виден на кејот на Вардар во Аеродром, кај продавницата „Вучко“, но подоцна бил пронајден кај
Премиерот Зоран Заев воинтервју за Нова ТВзборува за реформите во правосудството, но одговара и на критиките дека народот е разочаран што правда во Македонија се уште нема. – Не можам да бидам задоволен, бидејќи не ми се задоволни ниту граѓа
Град Скопје Во текот на изминатата ноќ непознати сторители запалиле шест контејнери во населбата Ново Лисиче. Во текот на првите десет месеци од 2019 година се опожарени над сто садови за одлагање на комуналниот отпа
Леле што ќе правиме, СДСМ не прегази, аман не ги слушајте снимките на Камчев, сконцентрирајте се на нашите спинови, срно ни се пишува, РЕКЕТ ни пропадна како проект џабе со месеци се утепавме пишувајќи глупости, ПР тимот на СДСМ уште еднаш ни го на
Пред година-две на фејсбук и твитер укажував на лицемерието на Ивор Мицковски и на поклопувањето (случајно или не) на неговите ставови со ставовите на ДПМНЕ… Многу мои пријатели тогаш ми се спротивставија и ме убедуваа дека Ивор Мицковски е
- Веднаш по нова година со пари кои ги обезбедивме заедно со владата, започнуваме со изградна на нова Универзална Сала во Скопје! Петре Шилегов ги изненади присутните во салата Борис Трајковски.
Од оваа сала која го носи името на Борис Трајковски, ние ја испраќаме пораката дека има разлика, ние ги почитуваме вредностите, на вистински начин, искрено. Да беше жив ќе се радуваше на успехот и членството во НАТО но сигурно ќе беше раз
Премиерот Зоран Заев на денешната трибина „На прав пат“ се осврна и на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и нагласи дека СДСМ ја вратил Македонија на мапата на светот. Кога беа на власт никој не знаеше каква е нашата иднина, не знаеја и тие. С

Георгиевски: Жал ми е што во Бугарија не го ценат она што Владата на СДСМ го прави

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Втор стационар за бездомни кучиња во Гостивар и ригорозни мерки за носење на кучиња од други општини

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

СДСМ РАСПАЛИ: Мицкоски е лажен патриот, дома зборува дека е против Договорот со Бугарија, а вчера пред Борисов кажа дека го поддржува

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Богојески: Срам ме изеде од видеото на Мицко со Бојко, за пуста власт Мицко се би сторил, нема за него црвени линии!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Конечно ќе се реши проблемот со уличните кучиња во Скопје – изречена првата казна од 500 евра за напуштање на домашен миленик

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

НОВАТА ШЕФИЦА НА ЕУ - Фон дер Лајен: Западен Балкан – ве уверувам дека стоиме покрај вас

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЛАНИ И ДАДОА ОЦЕНКА 0 НА ВЛАДАТА: Германските бизнисмени во земјава го поздравуваат пролонгирањето на прогресивното оданочување

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

НОВО ФИЈАСКО ЗА ВМРО ДПМНЕ ОД КОНГРЕСОТ НА ЕПП ВО ЗАГРЕБ: Гласале против Доналд Туск но тој со 93% од гласовите стана нов претседател на ЕПП и го наследи Џозеф Дол?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

СТОЛТЕНБЕРГ: НАТО ИМА 20 ПАТИ ПОГОЛЕМ БУЏЕТ ОД РУСИЈА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

МЕРСИ ФРАНС: Франција го ратификуваше протоколот за членство во НАТО, останува уште Шпанија!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ТВИТЕР МУ ГИ ИЗВАДИ ЏИГЕРИТЕ НА МИЦКО ПО ДЕБАКЛОТ СО БОЈКО: Го гушкале Албанци, договорот со Бугарија бил добар, нема проблем со Северна. А бе Мицко, Мицко, Заев ти е идол. Признај си, полесно ќе ти биде

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА НА МИЦКОВСКИ Е ЗАВРШЕНА, ЖИВ ФАТЕН КАКО ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА: Варира договорот во Бугарија. Штетен договор пред македонска јавност, супер договор пред Бојко Борисов!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Децата ја „презедоа“ Владата на Светскиот ден на децата

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРЕТ ДЕН ОД СОСЛУШУВАЊЕТО ЗА ИМПИЧМЕНТ НА ТРАМП: ОВОЈ ПАТ СЕ ЧИНИ ДЕКА ПОРТОКАЛОВИОТ ОРАНГУТАН Е ГОТОВ, МУ НЕМА СПАС, ЖИВ Е ФАТЕН СО СВЕДОЦИ СО СВЕ, ОВОЈ ПАТ ДЕМОКРАТИТЕ ЌЕ ГО ДОКРАЈЧАТ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА АНЃУШЕВ: Светска банка ќе нѐ поддржи со 420 милиони евра!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе