Одберете локација на пристап

Mост во центарот на градот, тунели под скопското Кале и кружен тек за да се поврзат булеварот Свети Климент Охридски со булеварите Никола Карев и Македонско-Косовска бригада, ќе бидат предвидени со договорот за изработка основен проект и инфрас
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција го најави стартот на мерката - организиран одмор на работници со ниски приходи чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари, која е во рамки
Законската рамка за јавното обвинителство предложена од Министерството за правда е пофалена од меѓународната заедница и очекувам сите политички партии во парламентот да ги стават како приоритетни интересите на нашата држава, пред личните интереси, из
Поранешниот вицепремиер и член на ДУИ, Муса Џафери во познат ресторан во Скопје бил фотографиран со Драган Павловиќ – Латас, пренесеАлмакос. Поранешниот вицепремиер и еден од највлијателните луѓе на ДУИ, Муса Џафери важеше за близо
Shark tried to attack a dog and the dog's friends avoided the attack. I have never seen something like this before.... pic.twitter.com/1ARAX3agS6 — M. T (@aveirjapan) June 16, 2019
Кога ќе го злоупотребите уредничото место на најчитаниот портал во земјава, и без никакви докази, лични сведоштва на сведоци, без име и презиме на оштетени, туку само на база на рекла казала ќе обвините цели телевизии, општини, партии, бизнисмени,
Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски и заменик министерот закултура, Владимир Лазовски денеска го посетија манастирот „Успение напресвета Богородица“ – Трескавец, при што од страна на директорот на НУ Заводи Музеј-Пр
Поранешниот премиер и бегалец од правдата, Никола Груевски, државата ќе го бара со екстрадиција од Будимпешта за настаните од 27 април 2017 година во Собранието, пренесеА1он. Министерката за правда, Рената Дескоска, на настан организиран
Градоначалникот Илија Јованоски, директор на прилепскиот „Завод и Музеј“,Благоја Атанасоски како и пратениците Кети Смилеска и Хари Локвенец,денеска во присуство на намесникот на прилепското намесништво на МПЦ,отецот Благоја Станкоски и
Граѓаните коишто живеат на улица „Пчиња“ во урбаната заедница „Гоце Делчев“, а особено возачите што минуваат во овој дел од Прилеп, немаат веќе сообраќајни проблеми. Заврши асфалтирањето на пет краци на оваа сообраќајница во
Почитувани,Ве известуваме дека утре од 10.00ч до 10.30ч Компаниите на Индустриска Зона Визбегово организираат ПРОТЕСТ во знак на револт поради предолгиот период на реконструкција на мостот на Јадранска Магистрала.Имено ваквиот зафат ја блокира цела
Во рамките на акцијата која Општина Чаир ја покрена за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата Скопска Чаршија, Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу јавно им се заблагодари на сите бизнисмени кои го испочитуваа законот

Од 136-та седница на Владата: Финансиска поддршка за жени од рурални средини; Северна Македонија се приклучува кон Иницијативата за перформанси на примарна здравствена заштита; Ќе се отвораат културно – информативни центри во Северна Македонија и во Албанија

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, во соработка со Министерството за труд и социјална политика и UN Woman, предложи, а Влад...

Повеќе

(Видео) Одбележување на 70-годишнина од постоење на универзитетот „Св. Кирил и Методиј”

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Грчките воени авиони ќе соборуваат непријателски летала над Северна Македонија за само 5 минути откако ќе добијат повик!

Грчкото воено воздухопловство е меѓу најсилните на светот, се мери со Турското, Израелското, Италијанското што е голем успех ако се знае големината ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Покажавме политичка волја за решавање спорови, ќе докажеме дека умееме да бидеме модел и за успешно и функционално општество еднакво за сите

Повеќе

Почина еден од најголемите македонски бизнисмени од старата школа, генералниот директор и мнозински сопственик на Реплек, Душан Туџаров

Генералниот директор ипретстедател на Управен одбор на Реплек, Душан Туџаров почина вчера во Струмица. Погребот ќе биде извршен в четврток...

Повеќе

Уплатете сами готовина на банкомат - нова услуга на Комерцијална банка АД Скопје!

Уплатете сами готовина на банкомат - нова услуга на Комерцијална банка АД Скопје! Отсега, сите физички лица корисници на дебитна и кредитна картичк...

Повеќе

Пендаровски потпиша 21 закон на кои Иванов не стави потпис

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски потпиша укази за прогласување на 21 закон, кои не беа потпишани од претходниот претс...

Повеќе

СОЛЗИ ТЕЧАТ ВМРОВСКИ КАКО РЕКА: Грчки воени авиони го прелетаа македонското небо

Од 110-от баталјон на грчката војска во градот Лариса, еден или два грчки воени авиони Ф-16 се упатија кон Северна Македонија и го завршија пробниот...

Повеќе

ВНИМАВАЈТЕ: АКО ГИ ЗГОЛЕМИМЕ КАЗНИТЕ ЗА ПЕДОФИЛИТЕ, ЌЕ КРЕИРАМЕ СЕРИСКИ УБИЈЦИ, АМЕРИКАНСКОТО ИСКУСТВО ГО ПОКАЖУВА ТОА!

Го разбирам бесот на јавноста кон педофолите. Нивните злодела кон децата се страшни и кошмарни. Но има една работа околу целата приказна што мора да ...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: ДЕМАНТ НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА ВМРО-ДПМНЕ

Градот Скопје целосно ги отфрла невистините изнесени на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ во однос на соработката со компанијата ФЛАЈ КЕМ ДО...

Повеќе

НАЈДОБРИОТ ИГРАЧ ВО SPORT LIFE ГО ОЧЕКУВА АВТОМОБИЛ: Финале на Типстер купот на Sport Life од 10 до 30 Јуни!

Членовите на СЛ клубот со своите типувања регистрирани на СЛ клуб картичката ќе се натпреваруваат сè до 30 мај, по што ќе се комплетира листа...

Повеќе

СТАРТУВАШЕ РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА РЕГИОНАЛНИОТ ПАТ ПРОБИШТИП - ШТИП, ИНВЕСТИЦИЈА ВРЕДНА 4 МИЛИОНИ ЕВРА!

Повеќе

ГРЕШИМЕ ДУША СО НАПАДИТЕ КОН ДУИ, ДУИ ОВИЕ 5 ГОДИНИ Е ЛОКОМОТИВА НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН КОЈА ВЛЕЧЕ СО ПОЛНА ПАРЕА КОН ЕУ И НАТО!

ДУИ овие 5 години е вистинска локомотива на нуклеарен погон која влече кон ЕУ и НАТО! Треба да се многу интелектуално мрзлив за да не го видите тоа. ...

Повеќе

Премиере, се надевам дека си свесен дека многу копилиња ја злоупотребуваат твојата добрина, знаеш дека твојата добрина е твојата најголема слабост како политичар??

Голема телевизија ја рекетира владата со црна пропаганда затоа што е љута за судскиот процес против неа од еден близок советник на Заев каде првостепе...

Повеќе

МИЛА ЦАРОВСКА: До крајот на оваа година да обезбедиме топол дом за секое дете од “Мајчин дом” Битола

Mila Carovska‏Verified account@mila_carovska53m53 minutes ago До крајот на оваа година да обезбедиме топол дом за секое дете од “Мајчин...

Повеќе